REZERWAT
„DOLINY PSTRĄGA”


Rezerwat „Doliny Pstrąga”

REZERWAT


Dolina Pstrąga położona jest w sąsiedztwie Rezerwatu Przyrodniczego „Słotwina”. Trzema wejściami można się udać na spacer po malowniczych zakątkach, zachowanych w stanie naturalnym, by poobserwować ciekawe rośliny i zwierzęta. To tutaj jest naturalne stanowisko rzadkiej w Polsce paproci – pióropusznika strusiego. Dorasta do 1,5 metra wysokości, a – jak sugeruje nazwa – jego liście przypominają pióro strusia. Tu zobaczymy również ciemiężycę zieloną, wawrzynka wilcze łyko, bluszcz pospolity i kalinę koralową. Miejsca lęgowe mają w rezerwacie czarne bociany. Są też m.in. dzięcioły oraz niektóre gatunki sów. Żyją tu sarny, dziki i bobry, których żeremia dostrzeżemy bez trudu. Wody, przepływającego przez rezerwat, potoku Machowskiego mają pierwszą klasę czystości. Świadczą o tym nie tylko pomiary sanitarne, ale także żyjące tu dzikie pstrągi i czerwone raki rzeczne. Można je obserwować w ciszy, wędrując przez naturalny las.

GALERIA


MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS


NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami i wydarzeniami!

KONTAKT

Karczma & Hotel "DOLINA PSTRĄGA"
Machowa 7a
t: 14 627 00 28, 14 627 00 29
e-mail: karczma@dolinapstraga.pl

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności